بهینه سازی وب

بهینه سازی وب

زمانی که شما در یک موتور جستجو به دنبال یک موضوع خاص می گردید حتما متوجه این موضوع شده اید که برخی از وب سایتها دارای رتبه های بالاتری می باشند و در صفحات اولیه نمایش داده می شوند و این یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند. بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید.

اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند. بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر معروف شاید بتوان گفت که تقریبا همه افرادی که با وب آشنایی هر چند کمی دارند، حداقل برای یک بار هم که شده واژه SEO را شنیده اند.

اما SEO چیست؟

معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است، بهینه سازی موتور جستجوگر باشد. SEO یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند. بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید. اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند.

به عنوان مثال در گوگل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسأله الزامی است که سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرد.

علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند، مطالعه می کند. موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله نرم افزار خزندگی (عنکبوت) پیدا و فهرست بندی می کنند. متاسفانه تمام نرم افزارهای خزندگی یک جور کار نمی کنند. برای مثال اگر صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشد، ممکن است در دیگر موتورها این چنین نباشد. یکی از کارهایی که متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو انجام می دهند، پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است. بنابراین آنها میتوانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات بهینه سازی کنند.

به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار می دهند. هنگامی که شما یک طراح برای طراحی سایت تجاریتان انتخاب می کنید، شما باید از این طراح درباره بهینه سازی موتورهای جستجو سوال کنید و باید از او بخواهید بر طبق اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو ساخت صفحات وب سایت شما را شروع کند. در صورتی که این کار طولانی تر از طراحی هایی که شما بیش از این داشته اید، نیست. این کار خیلی آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که سایتتان بر روی وب قرار می گیرد، شامل بهینه سازی برای موتورهای جستجو شود.

سئو داخلی

on-page seo یا همان سئوی داخلی که باید از ابتدای طراحی وب سایت باید رعایت شودو بهترین نوع آن را می توان به تولید محتوای خوب و اورجینال نام برد هر چقدر این محتوا تک باشد موتورهای جستجوگر زودتر آن را ایندکس می نمایند.

مورد بعدی را که باید در سئو داخلی رعایت کرد چگالی کلمات استفاده شده در وب سایت می باشد که باید خیلی کنجکاوانه انتخاب گردد تیم توسعه دامون با استفاده از سیستم مانیتورینگ این کار سخت و پیچیده را برایتان آسان می نماید.

در قسمت بعدی از سئو داخلی وب سایت انتخاب درست H1 جهت عنوان  و H2 جهت مطلب استفاده شود و بقیه موضوع مطلب باید داری کلمات کلیدی در بخش های مختلف موضوع را در بر بگیرد.

در سئو داخلی اگر تصویری را برای موضوع در نظر گرفتی باید ALT که از موارد مهم در معرفی تصویر در موتور جستجوگر است را رعایت کنید.

سئو خارجی

Off page seo یا همان سئو بیرون از وب سایت می باشد که برای گرفتن بازدید کننده و یا سایتهای مختلف و لینک دهی به شبکه های اجتماعی معرفی می گردد البته باید به فالو و یا نو فالو لینک ها توجه بسیار زیادی بکنید.

از صفر تا صد سئو را با ما تجربه کنید.

  • سئوی دامون
  • با استفاده از خدمات سئوی تیم دامون جایگاه وب سایت خود را در موتور جستجوگر تثبیت نمایید
  • جت سئو
  • جت سئو به این معنی می باشد که تیم توسعه دامون وب سایت شما را با استفاده از گوگل ادورز سایت شما را در صفحات اول گوگل قرار داده تا از مشتریان خود پیشی بگیرید.
  • انالیز سئو توسط توسعه دامون
  • تیم توسعه دامون قبل از اینکه با مشتری قرارداد ببندد اول سایت را از نظر سئو آنالیز می نماید و بعد از اینکه مراتب را با مدیر وب سایت گزارش داد اقدام به توسعه سئوی وب سایت می نماید.
  • ایمیل مارکتینگ
  • ایمیل مارکتینگ تا تبلیغاتی ایمیلی یکی از ابزار بسیار مفید جهت ارتباط با مشتری جهت برند سازی می باشد. البته در این زمینه باید از قبل یک کمپین را در نظر داشته باشید.
  • رسانه های اجتماعی
  • یکی از تاثیر گذارترین ابزار در حال حاظر می باشد که می تواند به افزایش بازدید وب سایت کمک نماید . البته باید قبل از آن تنظیمات روی قالب وب سایت از نظر نمایش روی دیوایس های مختلف بررسی نمود.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword